Allnature
Quinoa bílá BIO 250g (250 g)

Quinoa bílá je pseudoobilovina, která pochází z And, kde se pěstuje do výše 4 000 metrů. Tato bezlepková, výživově velmi hodnotná a dobře stravitelná potravina je u nás známá i pod názvem merlík chilský. Je to výborná alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitaminů, minerálů a kvalitním vyváženým zdrojem bílkovin, které jsou velmi podobné sójovým.... Více

Allnature - Quinoa bílá BIO 250g (250 g)

Skladem
5-10 ks
69 Kč
- +
Hlídat zboží

Popis:

Quinoa bílá je pseudoobilovina, která pochází z And, kde se pěstuje do výše 4 000 metrů. Tato bezlepková, výživově velmi hodnotná a dobře stravitelná potravina je u nás známá i pod názvem merlík chilský. Je to výborná alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitaminů, minerálů a kvalitním vyváženým zdrojem bílkovin, které jsou velmi podobné sójovým.

Quinoa je na skus křupavá a pevná, takže se dá použít všude tam, kde má mít potravina zrnitou konzistenci. Hodí se jako ideální příloha k dušeným pokrmům nebo jako součást nejrůznějších salátů - stačí přidat zeleninu a tahini a chutný salát je na světě. Může nahradit i rýži v zapékaných rajčatech a paprikách, v mletém masu nebo různých vegetariánských placičkách. Nejlépe chutná v kombinaci s cizrnou, lososem, tuňákem, okurkami a již zmiňovanými rajčaty a paprikami. Quinoa vyniká velmi jednoduchou přípravou, která je téměř totožná jako u rýže.

Lehká stravitelnost a příznivý vliv na trávicí soustavu je dán především vysokým obsahem zdravé vlákniny, která se stará o čištění střev a udržování mikroflóry. Výsledkem je efektivní trávení tuků a pomoc organismus při vylučování škodlivých látek.

To, co je na quinoě nejcennější, je její vysoký obsah vitamínů a minerálů. Jedná se vynikající zdroj vápníku, který je důležitý pro pevnost kostí. Obsahuje také hořčík, který pomáhá při potížích se stresem, se svalovou regenerací a při potížích s usínáním. Vitamín E je silný antioxidant, který brání působení volných radikálů a váš organismus stárne pomaleji. Existuje i jistá pravděpodobnost, že snižuje riziko rakoviny a slouží jako prevence vzniku jiných onemocnění.

JAK PŮSOBÍ NA VLASY?

Díky bohatému obsahu živin, vitamínů a minerálů Quinoa celkově příznivě ovlivňuje kvalitu vlasů, napomáhá jejich růstu a zpomaluje jejich stárnutí.

Složení: quinoa bílá v BIO kvalitě z kontrolovaného ekologického zemědělství

Příprava: Quinou stačí přibližně 15 minut povařit v dvojnásobném množství vody, podobně jako volně sypanou rýži a můžete podávat. Příprava je opravdu velmi jednoduchá a snadno vykouzlíte zdravou a chutnou přílohu ke každému jídlu.

Newsletter

Naše novinky
do Vašeho e-mailu