Allnature
Quinoa bílá naklíčená BIO 150 g (150 g)

Semínka Quinoi jsou tři dny klíčena, aby se v nich probudily enzymy, následně se usuší, tak aby zůstalo zachováno maximum nutričních vlastností této superpotraviny. Semínka jsou křupavá, rozhodně ne tvrdá. Při klíčení quioni vznikají v semínkách metabolické procesy, které organismu poskytnou dostatek živin.... Více

Allnature - Quinoa bílá naklíčená BIO 150 g (150 g)

69 Kč Není skladem Hlídat zboží

Popis:

Semínka Quinoi jsou tři dny klíčena, aby se v nich probudily enzymy, následně se usuší, tak aby zůstalo zachováno maximum nutričních vlastností této superpotraviny. Semínka jsou křupavá, rozhodně ne tvrdá. Při klíčení quioni vznikají v semínkách metabolické procesy, které organismu poskytnou dostatek živin. Škroby se přemění v cukry, enzymy se aktivují, bílkoviny se štěpí na aminokyseliny, tuky na mastné kyseliny a několikanásobně v nich vzroste obsah vitamínů a také se zvýší obsah železa a hořčíku. Naklíčená semínka jsou dokonalou nutriční bombou. Quinoa je kvalitní náhrada masa, neobsahuje lepek a je velmi snadno stravitelná. Obsahuje železo, vápník, fosfor, draslík, měď, mangan, zinek, hořčík a vitamin B2.

Quinoa je velmi účinná při problémech s migrénami a doporučována je i při redukčních dietách. Dále pomáhá osobám s vysokým krevním tlakem a také při kardiovaskulárních onemocněních. Mnohdy jsou zmiňovány i její protirakovinné účinky, přičemž se hovoří zejména o rakovině tlustého střeva. Rostlina rovněž prospívá ledvinám a působí kladně na trávení a nervový systém. V neposlední řadě je doporučována rovněž diabetikům. Zkrátka superpotravina…..

JAK PŮSOBÍ NA VLASY?

Díky bohatému obsahu živin, vitamínů a minerálů quinoa celkově příznivě ovlivňuje kvalitu vlasů, napomáhá jejich růstu a zpomaluje jejich stárnutí.

Použití: S ovocem a müsli z ní vytvoříte plnohodnotnou a chutnou snídani pro děti. Naklíčená semínka se hodí do smoothie, polévek, do salátu či do domácí čokolády.

Newsletter

Naše novinky
do Vašeho e-mailu