Allnature
Quinoa černá BIO 250 g (250 g)

Quinoa černá je pseudoobilovina, která pochází z jihoamerických And, kde se pěstuje do výše 4 000 metrů. Pro andské civilizace byla hned po bramborách a kukuřici nejdůležitější plodinou. Inkové ji nazývali „matkou všech obilnin“. Americká NASA ji používá jako jednu ze základních potravin pro lety do vesmíru. Tato bezlepková, výživově velmi hodnotná a dobře stravitelná potravina je u nás známá i pod názvem merlík chilský. Je to výborná alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitaminů, minerálů a kvalitním vyváženým zdrojem bílkovin, které jsou velmi podobné sójovým.... Více

Allnature - Quinoa černá BIO 250 g (250 g)

89 Kč Není skladem
Předpokládané naskladnění: 27.9.2018
Hlídat zboží

Popis:

Quinoa černá je pseudoobilovina, která pochází z jihoamerických And, kde se pěstuje do výše 4 000 metrů. Pro andské civilizace byla hned po bramborách a kukuřici nejdůležitější plodinou. Inkové ji nazývali „matkou všech obilnin“. Americká NASA ji používá jako jednu ze základních potravin pro lety do vesmíru. Tato bezlepková, výživově velmi hodnotná a dobře stravitelná potravina je u nás známá i pod názvem merlík chilský. Je to výborná alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitaminů, minerálů a kvalitním vyváženým zdrojem bílkovin, které jsou velmi podobné sójovým.

Lehká stravitelnost a příznivý vliv na trávicí soustavu je dán především vysokým obsahem zdravé vlákniny, která se stará o čištění střev a udržování mikroflóry. Výsledkem je efektivní trávení tuků a pomoc organismus při vylučování škodlivých látek.

Quinoa má vysoký obsah bílkovin, esenciálních mastných aminokyselin, podobně jako sója. Má rovněž vysoký obsah lysinu, methioninu, hystidinu, cysteinu a treoninu. Z mastných kyselin obsahuje nejvíce linolovou a olejovou. Najdeme v ní však i mnoho vitaminů např. thiamin, riboflavin, kyselina listová, beta- karoten, tokoferol i vitamin C. Z minerálů obsahuje fosfor, vápník, hořčík, železo, zinek, draslík, měď, mangan, síru.

JAK PŮSOBÍ NA VLASY?

Díky bohatému obsahu živin, vitamínů a minerálů quinoa celkově příznivě ovlivňuje kvalitu vlasů, napomáhá jejich růstu a zpomaluje jejich stárnutí.

Příprava: Černá quinoa zůstává po uvaření křupavější oproti bílé quinoi. Připravit ji lze podobně jako rýži. Na 1 šálek quinoi použijte dva šálky vody, vařte po dobu 14-18 minut.

Newsletter

Naše novinky
do Vašeho e-mailu